Kilka słów o marokańskich potrawach

Maroko to jeden z krajów Afryki. Nie bez powodu jest to kierunek, który coraz częściej pojawia się na liście krajów, które pragnie się odwiedzić, gdyż zdecydowanie Maroko zachwyca. Nie tylko zabytkami, barwnymi bazarami, gościnnością mieszkańców, ale też pyszną kuchnią. Jedną z najbardziej typowych marokańskich potraw jest tajine. Jest to aromatyczny gulasz z warzywami i mięsem (np. z kurczaka, cielęciny). Oprócz tego występuje on w wersji z łososiem, sardynkami czy samymi warzywami, więc każdy może znaleźć smak odpowiedni dla siebie. Jako dodatek do tego dania serwuje się najczęściej kuskus, który dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pasuje do tajine idealnie. Innym często serwowanym w Maroko daniem jest harira – rozgrzewająca zupa. Jej podstawą jest baranie mięso (choć niektórzy przygotowują ją na bazie drobiu czy wołowiny). Do mięsa dodawane są różne rośliny strączkowe (np. bób, ciecierzyca czy groch), aromatyczne przyprawy oraz kuskus, makaron lub ryż. Czymś, czego koniecznie trzeba spróbować jest też rfissa.

Chcesz spróbować marokańskich specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Co wziąć ze sobą w podróż do Maroko?

Maroko to jeden z najbardziej kolorowych i gwarnych krajów całej Afryki. Zachwyca miasteczkami, lokalnymi bazarami i smacznymi potrawami doprawionymi aromatycznymi przyprawami. Co więc zabrać ze sobą w podróż do Maroko, by w pełni cieszyć się wyjazdem, a nie martwić się tym, że nie spakowaliśmy czegoś niezbędnego?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że do Maroko najlepiej wybrać się w czasie naszej zimy, wczesnej wiosny lub późnej jesieni. Wtedy pogoda będzie najbardziej sprzyjała naszemu zwiedzaniu i poznawaniu nowych, marokańskich zakątków. Skoro będzie ciepło warto zabrać lekkie, letnie ubrania. Nie należy jednak zapominać, że nocą temperatury mogą być niższe, więc przydać się może bluza lub polar na chłodniejsze wieczory. Nie zapomnijmy także o kapeluszach lub czapkach na głowę, okularach przeciwsłonecznych i kremie z filtrem. 

Panie powinny pamiętać również o chustach zakrywających ramiona i dłuższych spódnicach (które pozwolą wejść do miejsc świętych), a Panowie o dłuższych spodniach. 

Marzy Ci się wyjazd do słonecznego Maroko ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel: