Maroko to nie tylko Marrakesz i Rabat

Wyprawa do Maroko jest marzeniem wielu podróżników. Dzieje się tak nie bez powodu, gdyż to orientalne państwo zachwyca wieloma wartymi uwagi miejscami. Miastami, które powinny znaleźć się w planie wyprawy są z pewnością słynny Marrakesz oraz będący stolicą kraju Rabat. Warto jednak wiedzieć, że Maroko zachwyca też innymi miastami, które są nieco mniej popularne, ale nadal są warte odwiedzin. Oprócz wcześniej wspomnianych miast warto odwiedzić z pewnością Fez, które słynie między innymi z medresy Al-Attarine czy medresy Bouanania. Warto zobaczyć też zabytkowe mury obronne. Interesującym punktem jest też Essaouira – urocze, biało-niebieskie miasteczko. Nie zapominajmy też o perełkach takich jak Casablanca czy Warzazat.

Chcesz zwiedzić zabytkowe marokańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Tego dania musisz spróbować w Maroko

Lubimy odkrywać kraj poprzez pryzmat jego smaków i uważamy, że niemożliwe jest poznanie państwa od podszewki bez możliwości spróbowania jego tradycyjnych specjałów. W związku z tym, w trakcie każdej z naszych podróży staramy się jak najczęściej próbować tych przysmaków, które są typowe dla odwiedzonego kraju. Nie inaczej jest w trakcie podróży do Maroko.

Potrawą, której musisz spróbować w trakcie wizyty w Maroko jest tajine (tadżin, tażin lub tagine). Jest to tradycyjne danie przygotowywane w charakterystycznym naczyniu o tej samej nazwie. Sposób jego przyrządzenia oraz składniki mogą różnić się w zależności od tego, w której części Maroko go próbujemy. Tajine najczęściej przyrządzane jest z mięsa lub ryb oraz warzyw (wersja wegetariańska również jest często spotykana). Dodatkami są kasza, ryż lub ziemniaki. Całość jest bardzo wolno gotowana i odpowiednio przyprawiona. Palce lizać! W wyrazistym smaku i aromacie tego dania można się zakochać!

Chcesz spróbować marokańskich specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o marokańskich potrawach

Maroko to jeden z krajów Afryki. Nie bez powodu jest to kierunek, który coraz częściej pojawia się na liście krajów, które pragnie się odwiedzić, gdyż zdecydowanie Maroko zachwyca. Nie tylko zabytkami, barwnymi bazarami, gościnnością mieszkańców, ale też pyszną kuchnią. Jedną z najbardziej typowych marokańskich potraw jest tajine. Jest to aromatyczny gulasz z warzywami i mięsem (np. z kurczaka, cielęciny). Oprócz tego występuje on w wersji z łososiem, sardynkami czy samymi warzywami, więc każdy może znaleźć smak odpowiedni dla siebie. Jako dodatek do tego dania serwuje się najczęściej kuskus, który dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pasuje do tajine idealnie. Innym często serwowanym w Maroko daniem jest harira – rozgrzewająca zupa. Jej podstawą jest baranie mięso (choć niektórzy przygotowują ją na bazie drobiu czy wołowiny). Do mięsa dodawane są różne rośliny strączkowe (np. bób, ciecierzyca czy groch), aromatyczne przyprawy oraz kuskus, makaron lub ryż. Czymś, czego koniecznie trzeba spróbować jest też rfissa.

Chcesz spróbować marokańskich specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Co wziąć ze sobą w podróż do Maroko?

Maroko to jeden z najbardziej kolorowych i gwarnych krajów całej Afryki. Zachwyca miasteczkami, lokalnymi bazarami i smacznymi potrawami doprawionymi aromatycznymi przyprawami. Co więc zabrać ze sobą w podróż do Maroko, by w pełni cieszyć się wyjazdem, a nie martwić się tym, że nie spakowaliśmy czegoś niezbędnego?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że do Maroko najlepiej wybrać się w czasie naszej zimy, wczesnej wiosny lub późnej jesieni. Wtedy pogoda będzie najbardziej sprzyjała naszemu zwiedzaniu i poznawaniu nowych, marokańskich zakątków. Skoro będzie ciepło warto zabrać lekkie, letnie ubrania. Nie należy jednak zapominać, że nocą temperatury mogą być niższe, więc przydać się może bluza lub polar na chłodniejsze wieczory. Nie zapomnijmy także o kapeluszach lub czapkach na głowę, okularach przeciwsłonecznych i kremie z filtrem. 

Panie powinny pamiętać również o chustach zakrywających ramiona i dłuższych spódnicach (które pozwolą wejść do miejsc świętych), a Panowie o dłuższych spodniach. 

Marzy Ci się wyjazd do słonecznego Maroko ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel: