Chiny – to tu przyroda Cię zaskoczy

Gdyby zapytać z czym kojarzą się Chiny pewnie wielu z nas odpowiedziałoby, że z Wielkim Murem Chińskim, ryżem czy herbatą. Niektórzy wspomnieliby też o tym, że Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata oraz o tym, że warto odwiedzić Pekin czyli chińską stolicę. Kraj ten słynie jednak jeszcze z czegoś – z zachwycającej przyrody, która zapiera dech w piersiach nawet tym, którzy wiele widzieli. Miejscem, które powinien odwiedzić każdy miłośnik natury jest z pewnością Wąwóz Skaczącego Tygrysa – jeden z najbardziej spektakularnych wąwozów całego świata. Uwielbiający zwierzęta powinni natomiast odwiedzić Chengdu, w którym znajduje się rezerwat. Jest on miejscem zamieszkania uroczych pand gigantycznych oraz innych gatunków zwierząt. Pasjonaci imponujących widoków powinni zatrzymać się też w rezerwacie przyrody Wulingyuan. Leży on w przepięknej scenerii gór Wuling Shan.

Marzysz o podróży do Chin? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel:

3 miasta, które koniecznie trzeba odwiedzić podróżując po Chinach

Chiny – imponujący kraj, jedna z najstarszych cywilizacji świata. Kojarzy się z ryżem, herbatą, naturą i wielomilionowymi miastami. Które z nich koniecznie trzeba odwiedzić? Pierwszym z miast z pewnością jest stolica Chin czyli Pekin. Miejsce dość niezwykłe – z jednej strony podziwiać tam można wysokie drapacze chmur, z drugiej natomiast słynie ono z klimatycznych, chińskich świątyń (między innymi Świątyni Nieba) i knajpek, gdzie spróbować można tego, co w kuchni chińskiej najpyszniejsze. W stolicy znajduje się też stadion nazywany Ptasim Gniazdem.

Kolejnym miastem jest Szanghaj ze słynną, jedną z najwyższych na świecie wież telewizyjnych. Warto zatrzymać się też w mniej znanym Xi’an, gdzie znajduje się Wielka Pagoda Dzikich Gęsi – buddyjska świątynia przed którą stoi posąg mnicha i podróżnika Xuanzanga. W mieście tym znajduje się też muzeum potocznie nazywane Terakotową Armią. Zobaczyć tam można figury naturalnej wielkości przedstawiające żołnierzy, wojowników czy ich zwierzęta wykonane właśnie z terakoty.

Marzysz o podróży do Chin? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: