O czym pamiętać przed wyjazdem na Filipiny?

Filipiny (nazywane również Krainą Siedmiu Tysięcy Wysp) to wyspiarskie państwo południowo-wschodniej Azji. Przed podróżą na Filipiny (jak i przed każdą inną zagraniczną podróżą) warto zastanowić się o czym warto pamiętać przed wyjazdem, aby móc z podróży czerpać garściami.

Po pierwsze warto pamiętać, że na chwilę obecną obywatele RP wjeżdżają do tego kraju na podstawie ważnego (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) paszportu. Przepisy jednak mogą ulegać zmianom bardzo szybko, dlatego zawsze należy sprawdzać to na bieżąco. To, co powinno znaleźć się w walizce zależy od pogody i miejsc, które planujemy odwiedzić, dlatego i to warto sprawdzić przed wyjazdem. Czymś co jednak musi znaleźć się w naszym bagażu niezależnie od tego jaką porę na wyjazd wybierzemy jest repelent na owady tropikalne (np. repelent przeciwko komarom – najlepiej ze stężeniem 50% DEET). Jeśli chodzi o religię to w kraju tym dominuje katolicyzm, a walutą jest peso filipińskie. W Polsce praktycznie nie ma możliwości wymiany złotówek na peso (a jeśli taka możliwość istnieje to jest ona zwykle bardzo niekorzystna). Najlepiej więc na miejsce zabrać ze sobą euro lub dolary i po przylocie wymienić na lokalną walutę.

Chcesz zwiedzić krainę siedmiu tysięcy wysp? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów na Filipiny:

Czym pachną filipińskie bazary?

Planując podróż na Filipiny koniecznie musimy udać się na jeden z filipińskich targów. To właśnie tam spotkamy uśmiechniętych Filipińczyków z którymi będziemy mogli porozmawiać i spróbujemy tego, z czego słynie lokalna kuchnia. Kupić tam można świeże ryby, owoce morza i mięso, ale zapachem, który z pewnością poczujemy spacerując po bazarze jest zapach świeżych bananów (podobno na Filipinach banany są najlepsze!) i innych owoców. Filipińczycy uwielbiają też słodkie wypieki, między innymi słodkie bułki, których również będziemy mogli spróbować spacerując po lokalnym targowisku.

Chcesz zwiedzić krainę siedmiu tysięcy wysp i spróbować filipińskich przysmaków? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów na Filipiny: