Indie – tych miejsc nie możesz przegapić będąc w Jaipur

Wyprawa do Indii jest marzeniem niejednego podróżnika. Kraj ten zachwyca pyszną kuchnią, gościnnością mieszkańców czy wspaniałymi zabytkami, które można podziwiać w kolorowych i gwarnych miastach. Jednym z takich miast z pewnością jest Jaipur, które leży w północno-zachodnich Indiach i jest stolicą półpustynnego stanu Radżastan. Co ciekawe, wielu nazywa je Różowym Miastem (ze względu na kolor budynków). Najważniejszymi zabytkami Jaipur jest jest Pałac Wiatrów – nie sposób go nie rozpoznać, bo jego przepiękna fasada przypomina.. ul! Innymi wartymi uwagi miejsca są między innymi obserwatorium Jantar Mantar czy zabytkowy Pałac Miejski.

Marzysz o niezapomnianej wyprawie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Najważniejsze święta w Indiach

O podróży do Indii marzy wielu z nas – ten gwarny kraj zachwyca, imponuje i czasem zaskakuje. Właśnie z tych względów warto go odwiedzić chociaż raz w życiu, bo będzie to doświadczenie, które zapadnie w naszej pamięci na bardzo długo.  Podróżować do Indii można praktycznie przez cały rok, ponieważ pogoda praktycznie przez cały czas sprzyja wizytom. Dobrym okresem wyjazdowym są też terminy w których w Indiach obchodzone są różnego rodzaju święta, gdyż wtedy nie tylko możemy poznać kraj, ale i podejrzeć jak Hindusi świętują. Jednym z najsłynniejszych świąt jest Diwali – Święto Światła podczas którego oddaje się część bogini Lakszmi (bogini dobrobytu i szczęścia).

Oprócz tego Indie słyną też z Festiwalu Kolorów (święto znane pod nazwą Holi). Innym ciekawym hinduskim świętem jest też Puszkar – czyli Targ Wielbłądów, podczas którego nie tylko podejrzeć można jak mieszkańcy handlują, ale i zobaczyć jak się bawią czy wspólnie spędzają czas (z reguły hinduskim świętom towarzyszą pokazy kulturalne, występy taneczne, zawody itp). Dodatkowo święta to okazja do rozmów, wymiany doświadczeń czy obdarowywania się (np. słodyczami).

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel: