Pakistan – 3 miasta, które warto odwiedzić

Wyprawa do Pakistanu jest marzeniem niejednego podróżnika. To kraj jeszcze nieodkryty, nieco niedostępny, tajemniczy. Jednocześnie to kraj pełen życzliwych i uśmiechniętych mieszkańców, którzy z otwartością, serdecznością i gościnnością witają przyjezdnych. To tu spróbujesz też pysznej kuchni i zachwycisz się widokami jak z bajki. Zwiedzisz tu też zabytkowe miasta.

Miastem, które z pewnością warto odwiedzić podróżując po Pakistanie jest Islamabad. Leży ono w północno-wschodniej części kraju na płaskowyżu Pothohar i jest stolicą Pakistanu. Warto zobaczyć tu między innymi imponujący, przepięknie położony meczet króla Fajsala. Udając się na południe kraju warto zatrzymać się w Lahore (Lahaur) – mieście określanym mianem kulturalnej stolicy Pakistanu. Zobaczyć tu musisz słynny meczet Badshahi czy przepiękne ogrody Szalimar nazywane Ogrodami Miłości. Innym pakistańskim miastem wartym uwagi jest też Karimabad. Okolica ta słynie między innymi z zabytkowych fortów.

Marzysz o podróży innej niż wszystkie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Pakistan – ten meczet musisz zobaczyć w Islamabadzie

Islamabad to jedno z miast Pakistanu. Leży w północno-wschodniej części kraju i jest stolicą państwa. Już samo położenie Islamabadu jest zachwycające, gdyż miasto leży na zachodnim przedgórzu Himalajów. Lokalne widoki zapierają dech w piersiach. Widoki to jednak nie wszystko, gdyż Islamabad słynie też z zabytków. Jednym z najważniejszych (i najbardziej charakterystycznych) zabytków miasta jest Meczet Króla Fajsala. Jest to nie tylko jeden z największych meczetów kraju, ale i jeden z największych meczetów całej Azji Południowej. Znajduje się on u stóp wzgórza Margala, a jego kształt przypomina beduiński namiot otoczony czterema 88 metrowymi minaretami. Zwiedzając Islamabad koniecznie musisz zobaczyć tę przepiękną świątynię!

Marzysz o nieszablonowej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Pakistan – kraj kolorowych ciężarówek

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. To kraj zapierających dech w piersiach widoków, szczerej gościnności, otwartości i zabytkowych miast. To państwo, które słynie z lokalnych festiwali (np. Festiwalu Kalaszy), aromatycznej kuchni oraz… kolorowych ciężarówek. O co właściwie chodzi z tymi ciężarówkami?

W trakcie podróży po Pakistanie z pewnością niejednokrotnie ujrzysz przemykające po ulicach kolorowe ciężarówki. Ich widok w Pakistanie jest czymś bardzo powszechnym. Są one wyjątkowo udekorowane w kolorowe ozdoby, ornamenty, ręcznie wykonane dekoracje, a nawet drewniane posążki (sposób dekoracji może być inny w zależności od regionu). Ich właściciele dbają o nie tak, jak tylko mogą (niektórzy wręcz nie pozwalają siadać za kierownicą nikomu innemu niż oni sami!). Uwierzcie – nie sposób nie zwrócić na nie uwagi!

Marzysz o nieszablonowej podróży, której pozazdrości Ci każdy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

3 miasta Pakistanu, które warto odwiedzić

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. To państwo, które nie bez powodu coraz częściej pojawia się na liście podróżniczych marzeń, gdyż zdecydowanie jest co tutaj odkrywać. Pakistan słynie ze szczerej gościnności mieszkańców, pysznej kuchni, widoków jak z pocztówek oraz z miast pełnych zabytków. Stolicą kraju jest Islamabad, który z pewnością jest jednym z tych miejsc, które trzeba zobaczyć podróżując po Pakistanie. Islamabad znajduje się w północno-wschodniej części kraju i słynie z przepięknego meczetu Króla Fajsala. Innym wartym uwagi miastem jest Karaczi (jedno z największych miast kraju). Warto odwiedzić też Lahaur (Lahore), które uznawane jest za kulturalną stolicę kraju. Planując podróż do Pakistanu pamiętajmy jednak, że Pakistan nie jest niewielkim krajem, przez co niektóre miasta leżą w dalekiej odległości od siebie. Plan podróży powinien być więc dobrze przemyślany, aby wyjazd obył się bez zbędnych niespodzianek.

Marzysz o nieszablonowej podróży, której pozazdrości Ci każdy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Pakistan – kilka słów o słynnym Festiwalu Kalaszy

O wizycie w Pakistanie marzy wielu podróżników. Kraj ten zachwyca zapierającymi dech w piersiach pejzażami, zabytkowymi miastami i miasteczkami oraz maleńkimi wioskami. Pakistan to też pyszna kuchnia, gościnni mieszkańcy i lokalne festiwale. Jednym z tych ostatnich jest Festiwal Kalaszy, który odbywa się najczęściej w okresie wiosennym. Świętuje się go w dolinach Kalash i jest świętem w trakcie którego Kalasze (grupa etniczna) modlą się o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, pól oraz zwierząt. Ubierają wtedy kolorowe stroje i oddają się zabawie w rytm muzyki najczęściej wybijanej na bębnach. Kobiety noszą na sobie suknie o żywych kolorach (a na głowy zakładają nakrycia ze złotymi ozdobami), a mężczyźni zakładają tradycyjne wełniane kamizelki. Zwiedzenie Pakistanu przy jednoczesnym wzięciu udziału w wiosennym festiwalu może być nie lada atrakcją. Gwarantujemy, że tak spędzonego czasu nie sposób zapomnieć!

Marzysz o wyprawie innej niż wszystkie? Chcesz zwiedzić Pakistan i wziąć udział w jednym z lokalnych festiwali? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Pakistan – kolorowe ciężarówki

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. Kraj jeszcze nieodkryty, niezadeptany przez turystów, a jednocześnie zachwycający i oferujący coś dla każdego – widoki, zabytki i pyszna kuchnia, której możemy spróbować niemalże na każdym rogu są z pewnością znakami rozpoznawczymi Pakistanu. A do tego niesamowita gościnność i serdeczność mieszkańców, którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych. Wybierając się tam warto wiedzieć, że Pakistańczycy są niezwykle ciekawi świata, a oprócz chwalenia się swoim krajem uwielbiają chwalić się też.. swoimi ciężarówkami! I właśnie o nich przeczytacie nieco w tym wpisie.

Widok kolorowych, udekorowanych ciężarówek jest w Pakistanie czymś bardzo powszechnym. Niektórzy właściciele traktują je niemalże jak „miłość swojego życia” nie pozwalając nikomu innemu siadać za kierownicę. Jeśli chodzi o ich dekorowanie to jest ono pasją i zajęciem, które pochłania nie tylko wiele czasu, ale i pieniędzy. Sposób zdobienia zwykle nie jest przypadkowy, gdyż przyjęło się, że w różnych częściach kraju dekoruje się samochody w nieco inny sposób. A sposobów jest mnóstwo – niektórzy samochody malują, inni zawieszają ręcznie wykonane dekoracje, jeszcze inni ornamenty, posążki czy drewniane płaskorzeźby. Niezależnie jednak od tego jak ciężarówka jest udekorowana możecie wierzyć nam na słowo – efekt końcowy jest piorunujący i nie sposób nie zwrócić uwagi na te kolorowe pojazdy.

Marzysz o wyprawie innej niż wszystkie? Chcesz zwiedzić Pakistan? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

To w Pakistanie może Cię zaskoczyć

Pakistan – kraj do którego podróż jest marzeniem wielu podróżników. Państwo leżące w Azji Południowej, u stóp imponujących Himalajów, które zachwyca swoją tajemniczością, oryginalnością i widokami, które robią wrażenie nawet na tych, którzy naprawdę w swoim życiu widzieli już bardzo wiele. Co zaskakuje w tym kraju i sprawia, że chce się go poznawać głębiej i głębiej?

Czymś co od razu rzuca się w oczy po przyjeździe są niesamowicie kolorowe i niezwykłe stroje mieszkańców, którzy przemykają po gwarnych ulicach raz po raz z ciekawością spoglądając na przyjezdnych (niektórzy z uśmiechem lubią o coś zapytać czy otwarcie porozmawiać, czego w żaden sposób nie należy odbierać negatywnie, gdyż po prostu są oni ciekawi ludzi z innych miejsc na świecie tak samo, jak my jesteśmy ciekawi ich świata). Zaskoczyć mogą nas wielobarwne ciężarówki, o które Pakistańczycy dbają (a niektórzy wręcz traktują je jak swoje oczko w głowie), a także maleńkie, urocze wioski. No i oczywiście słynna Karakorum Highway – najwyżej położona na świecie droga o utwardzonej powierzchni po której przejażdżka będzie czymś, co zapadnie w pamięci na bardzo długo.

Marzysz o nieszablonowej podróży, której pozazdrości Ci każdy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Kilka powodów dla których warto odwiedzić Pakistan chociaż raz w życiu

Pakistan – jeden z krajów Azji Południowej. Kraj położony u stóp Himalajów, wyjątkowy, nieco tajemniczy, pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów. I to jedne z wielu powodów, dla których warto odwiedzić go chociaż raz w życiu. Czego jeszcze doświadczyć możemy w tym kraju?

Z pewnością serdeczności ubranych w kolorowe stroje mieszkańców, którzy z ciekawością spoglądają na przyjezdnych, pytają, uśmiechają się. Często choć sami mają niewiele potrafią wyciągnąć pomocną rękę.  W kraju tym w czasie jednej podróży zwiedzić można nie tylko wielkie miasta (takie jak Islamabad czy Lahaur), ale i maleńkie miasteczka czy wioski, w których życie toczy się własnym rytmem. Będąc w Pakistanie nie sposób też nie zauważyć przemykających po ulicach.. kolorowych ciężarówek, o które Pakistańczycy dbają i zdobią w każdej wolnej chwili. No i oczywiście malownicza Dolina Hunzy, która inspiruje pisarzy czy malarzy, a także zapiera dech w piersiach każdemu, kto ma okazję spędzić tam choć chwilę. Pakistan warto odwiedzić też dla słynnej „Karakorum Highway” – podróży po tej drodze nie sposób zapomnieć!

Chcesz pojechać do Pakistanu i przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel:

Kiedy najlepiej lecieć do Pakistanu?

Wyprawa do Pakistanu jest marzeniem wielu podróżników. Co prawda, Pakistan nie jest najczęściej wybieranym kierunkiem podróży, ale coraz więcej osób decyduje się na wyjazd, bo na prawdę warto. Co prawda, formalności mogą być nieco skomplikowane, ale jeśli ich załatwienie powierzymy odpowiednim osobom (najlepiej zajmie się tym biuro podróży z którym zdecydujemy się na wyjazd) to nim się obejrzymy to już będziemy stąpać po pakistańskiej ziemi. Na podróż wybrać jednak jak najbardziej optymalny czas, by podróżowanie było jak najbardziej przyjemne i komfortowe. Kiedy więc najlepiej udać się w podróż? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od regionu, który chcemy zwiedzić. W zależności od regionu pogoda jest bardzo zróżnicowana, północ kraju jest nieco chłodniejsza niż południe. Najlepiej jechać naszą wiosną lub jesienią, gdyż wtedy temperatury najbardziej sprzyjają podróżowaniu. W czasie letnich miesięcy temperatura jest dużo wyższa, co może utrudniać zwiedzanie.

Marzysz o niesamowitej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel: