Kuba – te 3 miasta warto odwiedzić

Kuba – „wyspa jak wulkan gorąca”. To tu odpoczniesz na rajskich plażach z białym piaskiem, to tu spróbujesz pysznej kuchni i to tu podziwiać będziesz ciągnące się kilometrami plantacje kawy czy tytoniu. Kuba zachwyca też wieloma kolonialnymi miasteczkami. Które z nich z pewnością warto odwiedzić podróżując po Kubie?

Wiele podróży na Kubę rozpoczyna się od wizyty w Hawanie czyli stolicy kraju. To dobry pomysł, gdyż znajdują się tutaj warte uwagi zabytki. Pobyt w Hawanie pozwoli też wtopić się w miejscowy klimat między innymi poprzez przejażdżkę amerykańskimi samochodami czy wizytę w którejś z lokalnych, roztańczonych knajpek. Kolejnym miastem w którym warto zrobić sobie przystanek jest Trinidad. W trakcie wyprawy na Kubę trzeba zatrzymać się też w niezwykle klimatycznym Camaguey. Warto wspomnieć, że zabytkowe centrum tego miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Marzysz o nietypowej podróży? Koniecznie zapoznaj się z poniższą ofertą wyjazdów na Kubę, a obiecujemy, że nie pożałujesz!

Podróż na Kubę – co musi znaleźć się w walizce?

Podróż na Kubę jest marzeniem niejednego podróżnika. To kraj, który zachwyca kolonialnymi miastami, przyrodą i rajskimi plażami. Kuba słynie też z gościnności, otwartości i pysznej kuchni. Co musi znaleźć się w walizce każdego, kto odwiedza ten roztańczony kraj?

Kuba jest państwem, w którym przez większość roku temperatura jest dość wysoka. W naszej torbie muszą więc znaleźć się letnie ubrania (najlepiej z naturalnych materiałów). Weźmy ze sobą też coś na chłodniejsze (czy deszczowe) dni. Warto ze sobą zabrać też coś eleganckiego – taki strój z pewnością przyda się na wieczorne wyjścia do kubańskich knajpek. Obowiązkowe są też strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, czapka/chusta/ kapelusz na głowę. W torbie muszą znaleźć się też wygodne buty (zdecydowanie Kuba jest krajem w którym jest co zwiedzać), sandały oraz klapki pod prysznic. Przydać może się też wodoodporna torba, w której schować można aparat, telefon czy pieniądze.

Chcesz pojechać na Kubę i przeżyć przygodę życia? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Co łączy Ernesta Hemingwaya z kubańską Hawaną?

Hawana (Havana) to jedno z kubańskich miast. Leży nad Zatoką Meksykańską i jest największym miastem kraju. Co więcej, Hawana to stolica i najważniejsze kubańskie miasto, dlatego żadna podróż na Kubę nie może obyć się bez wizyty w tym mieście.
Postacią blisko związaną z kubańską Hawaną jest Ernest Hemingway – znakomity amerykański pisarz i dziennikarz. Upodobał on sobie szczególnie to miasto zakochując się w luźnej, kubańskiej atmosferze. W mieście znajduje się słynna posiadłość pisarza, która otwarta jest dla odwiedzających. Hemingway uwielbiał też kubańskie knajpki w których mógł przesiadywać godzinami. Popijał wtedy często swojego ulubionego drinka Daiquiri, który przygotowywany jest na bazie rumu z dodatkiem syropu cukrowego i soku z limetki.

Marzysz o nietypowej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę, a obiecujemy, że nie pożałujesz!

Czym najlepiej poruszać się na Kubie?

Z czym kojarzy się Kuba? Ze wspaniałymi, kolonialnymi zabytkami, rozbrzmiewającą wszędzie muzyką oraz rajskimi plażami na których można odpocząć i wypić pysznego, kubańskiego drinka. Kuba słynie też z salsy (której rytmy porywają do tańca nawet tych, którzy uważają, że z tańcami im nie „po drodze”) oraz z serdecznością Kubańczyków, którzy z uśmiechem witają przyjezdnych. Jeśli Kuba to też oczywiście amerykańskie samochody z lat 50 XX wieku, które raz po raz przemykają przed naszymi oczami. Gwarantujemy, że przejażdżka takimi samochodami i podziwianie kubańskich ulic z perspektywy kolorowego auta będzie nie lata atrakcją (równie ciekawą jak spacery wąskimi, kolorowymi uliczkami). Planując więc podróż na Kubę warto pamiętać, że być tam i nie przeżyć takiej przejażdżki to jak być w Jordanii i nie spróbować pysznej, przygotowywanej tradycyjnymi metodami kawy.

Chcesz poczuć wiatr we włosach i przeżyć przejażdżkę amerykańskimi samochodami? Z nami to możliwe!

Z czym kojarzy się Kuba?

Z czym kojarzy się Kuba? Z pewnością z rajskimi plażami, czystym piaskiem i szumem wody. Ale Kuba ma do zaoferowania o wiele więcej niż relaks na plaży z drinkiem w ręce. To właśnie ten kraj słynie z kolorowych, amerykańskich samochodów z lat 60 XX, które przemykają uliczkami. To właśnie tam podziwiać można kolonialne perełki architektoniczne. Trinidad, Havana czy Cienfuegos to tylko jedne z wielu klimatycznych miast pełnych zabytków. Rozbrzmiewająca wszędzie muzyka porywa do tańca, a uśmiechnięci Kubańczycy serdecznie witają przyjezdnych i zapraszają do siebie. Kuba to też klimatyczne casas particulares czyli kubańskie pensjonaty, w których na śniadanie otrzymamy świeżo wyciskany sok z pomarańczy, a z balkonu podziwiać będziemy gwarne, kubańskie ulice. Czego chcieć więcej, aby wczuć się w rytm i atmosferę miasta? To wystarcza, dlatego wyrusz na Kubę, bo jest to miejsce w którym nie można się nie zakochać!

Marzysz o niezapomnianej podróży na Kubę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel:

Jak zaplanować wyjazd na Kubę, by wynieść z niego jak najwięcej?

Jeśli pomyślimy o wyjeździe na Kubę to z pewnością przed naszymi oczami pojawią się rajskie plaże, odpoczynek pod palmami czy sporty wodne. Ale Kuba oferuje przyjezdnym o wiele więcej, dlatego warto zaplanować podróż tak, by nie tylko znaleźć czas na relaks, ale i poznawanie okolicznych miast. Najlepszym pomysłem jest więc połączenie podróży objazdowej z kilkudniowym wypoczynkiem, co sprawi, że wrócimy z Kuby nie tylko wypoczęci, ale i pełni nowej wiedzy i doświadczeń, których nikt nam nigdy nie odbierze.

Podróż oczywiście warto zacząć od stolicy czyli Havany, gdzie wtopimy się w lokalne życie i pospacerujemy po tętniących życiem (i muzyką!) uliczkach. Warto odwiedzić też Trinidad (perełkę wśród kolonialnych miast Kuby) czy Camaguey (trzecie co do wielkości kubańskie miasto ze wspaniałym, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowym centrum). Po zwiedzaniu czas na odpoczynek. Wspaniałym miejscem jest Vinales, gdzie nie tylko można zrelaksować się na rajskich plażach, ale i uprawiać sporty wodne, bawić się w lokalnych knajpkach i próbować pysznej, kubańskiej kuchni.

Chcesz poznać Kubę „od wewnątrz”? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Trinidad, Cienfuegos i Havana – kubańskie miasta „perełki”

Podróż po rajskiej Kubie warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli Hawanie. Już tam możemy zasmakować lokalnego klimatu, poczuć kubańską atmosferę, podejrzeć kolonialne zabytki i pojeździć starymi amerykańskimi samochodami z lat 60.Warto pospacerować tam krętymi uliczkami starego miasta, odwiedzić targowisko San Jose i udać się do Muzeum Rumu. Kolejnym wspaniałym miastem jest nazywane „Perłą Południa” Cienfuegos, gdzie warto zobaczyć Pallacio de Valle – jeden z najbardziej charakterystycznych budynków, zbudowany przez budowniczych z różnych części świata na zlecenie jednego z najbogatszych Kubańczyków.

No i oczywiście Trinidad – miasto, które słynie ze znajdującej się nieopodal Doliny Cukrowni. W każdym z tych miast podziwiać można perełki architektoniczne, spróbować kubańskiej kuchni, zatańczyć w rytm kubańskiej muzyki oraz poznać serdecznych i gościnnych Kubańczyków, którzy z uśmiechem witają przyjezdnych.

Chcesz zwiedzić urocze kubańskie miasteczka? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Roztańczone i rozśpiewane kubańskie uliczki

Kuba kojarzy się rzecz jasna z salsą. I to właśnie jej rytmy królują na kubańskich uliczkach. Wszędzie spotkać możemy muzyków, grajków i uśmiechniętych, roztańczonych, serdecznych mieszkańców, którzy chętnie witają przyjezdnych.

Na uliczkach panuje gwar, przyjemna, lekka atmosfera, która zachwyca nie tylko dziś, ale i kiedyś (bo to właśnie za tą niczym nieskrępowaną atmosferę Ernest Hemingway tak bardzo kochał Kubę i uwielbiał tam przebywać). Uliczki roją się od lokalnych, czasem zadymionych dymem z cygar knajpek, gdzie można nie tylko przepysznie zjeść ale i napić się typowo, kubańskich specjałów alkoholowych, bezalkoholowych drinków czy świeżo wyciskanego soku. Cały ten luz i ta panująca atmosfera sprawiają, że jeśli raz odwiedzimy Kubę to już do końca życia będziemy chcieli ją odwiedzać!

Marzysz o roztańczonej, kubańskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kubę?

Kuba – miejsce, gdzie na ulicach zobaczysz amerykańskie samochody z lat 60-tych, gdzie usłyszysz dźwięki rytmicznej salsy i gdzie poznasz wiecznie roztańczonych i uśmiechniętych Kubańczyków.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kubę, by podróż była jak najbardziej udana i została w naszej pamięci na bardzo długo?

Na początek warto pamiętać, że wjazd na Kubę odbywa się nie tylko po okazaniu ważnego paszportu, ale i na podstawie tzw. Karty Turysty (co oznacza, że przed wyjazdem trzeba załatwić nieco nieskomplikowanych formalności). Na miejsce najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić po przylocie na lokalną walutę. Pogoda na Kubie jest sprzyjająca podróżowaniu praktycznie przez cały rok, więc pakując się należy pamiętać o kremach z filtrem, okularach, kapeluszach, stroju kąpielowym i odzieży z lekkich materiałów. Oprócz tego weźmy ze sobą przejściówkę, bo gniazdka elektryczne są inne niż te, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Pamiętajmy też o tym, że na Kubie godzina jest inna niż w Polsce. 

Marzysz o kubańskiej przygodzie w rytmie dźwięcznej salsy? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel: