Iran – 3 muzea, które warto odwiedzić w Teheranie

Iran to jeden z krajów Azji. Językiem urzędowym jest tutaj język perski, najczęściej wyznawaną religią islam, a stolicą Teheran. Wybierając się w podróż do Iranu zdecydowanie warto zatrzymać się w Teheranie, gdyż w mieście tym z pewnością można wczuć się w irańską atmosferę. Wizyta w Teheranie pozwoli również zagłębić się w kulturę Iranu, gdyż Teheran słynie z wielu obiektów kulturalnych czy muzeów. Które z tych ostatnich warto odwiedzić?
Jednym z najbardziej znanych muzeów w Teheranie jest Muzeum Dywanów. Podziwiać tu można liczne przykłady perskich dywanów, które pochodzą z przeróżnych okresów. Gwarantujemy, że ich sposób wykonania zaskoczy swoją oryginalnością. Ważnym muzeum na mapie Teheranu jest też Muzeum Klejnotów oraz Muzeum Reza Abbasi ze wspaniałymi przykładami irańskiej sztuki. Wizyta w tych miejscach z pewnością pozwoli nam wiedzieć więcej o kraju, w którym jesteśmy.

*Zanim zaplanujemy odwiedziny któregoś z tych miejsc warto upewnić się co ich otwarcia (niektóre z nich nie są czynne w każdy dzień tygodnia lub mogą być czasowo zamknięte).

Chcesz zwiedzić przepiękny Iran? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Vanellus Travel:

Iran – 3 miasta, które skradną Twoje serce

Wielu z nas marzy o wyjeździe do Iranu. To kraj, który zachwyca panującą atmosferą, przepięknymi widokami, serdecznością mieszkańców, pyszną kuchnią i zabytkowymi miastami. Najsłynniejszym i największym irańskim miastem jest Teheran. Warto odwiedzić znajdujące się tutaj Muzeum Klejnotów, gdzie dowiedzieć się można nieco o irańskich skarbach. Na uwagę zasługuje również olśniewający Pałac Golestan. Podróż do Iranu nie może obyć się również bez wizyty w Sziraz – dawnej stolicy Persji, w której znajduje się jeden z najbardziej fotogenicznych zabytków Iranu – Różowy Meczet znany również jako Meczet Nasir-ol Molka. Wartym odwiedzenia miastem jest również Isfahan ze słynnym, ogromnym placem i zabytkowymi mostami.

Chcesz zwiedzić jedna z najpiękniejszych irańskich miast? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Vanellus Travel:

Które z irańskich miast koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży?

O podróży do Iranu marzy wielu z nas. Ten nieco tajemniczy kraj zachwyca, ciekawi i inspiruje. Miast w tym kraju jest wiele, które więc z nich trzeba koniecznie zobaczyć, by móc powiedzieć, że zobaczyliśmy w Iranie to, co najważniejsze? Podróż warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli w Teheranie, który jest również największym miastem. Warto zobaczyć tam Pałac Golestan i  Muzeum Klejnotów. Dopełnieniem wizyty w tym mieście będzie spacer po lokalnym bazarze, gdzie zapoznamy się z irańską rzeczywistością i atmosferą kraju, w którym jesteśmy. Warto odwiedzić też Sziraz czyli bajkowe miasto, w którym urodził się jeden z najważniejszych poetów perskich – Hafez.

To właśnie tam znajduje się słynny „Różowy Meczet” czyli Nasir-ol Molka z przepiękną grą świateł w jego oknach. Podróż do Iranu nie może odbyć się od wizyty w Jazd (czyli mieście na pustyni z krętymi zaułkami) oraz bez wizyty w Isfahanie, gdzie zobaczyć trzeba największy plac świata. To tam znajduje się też meczet, królewskie pałace czy zabytkowe, stare mosty. Czym jednak byłaby jakakolwiek podróż do jakiegokolwiek kraju, gdyby nie gościnność tych, do których przyjeżdżamy? I to właśnie wyróżnia Irańczyków spośród wielu innych mieszkańców – ich życzliwość i otwartość. I to właśnie oni i ich podejście najczęściej są wspominane przez każdego, który odwiedził ten kraj choć raz w życiu.

Chcesz zwiedzić jedna z najpiękniejszych irańskich miast? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Vanellus Travel: