Co kupisz na uzbeckim bazarze?

Uzbekistan to jeden z najbardziej bajecznych krajów Azji Centralnej. Podróżując po tym państwie nie sposób oderwać wzroku od wspaniałych medres, mauzoleów, pomników czy meczetów. Czymś co jeszcze tam zachwyca jest niezwykła gościnność mieszkańców, którzy chętnie witają przyjezdnych. Co ciekawe, ich życie nie toczy się tylko w ich domach, ale przede wszystkim na kolorowych, pachnących bazarach, gdzie nie tylko można coś od nich kupić, ale i porozmawiać czy napić się herbaty.

Na bazarach w Uzbekistanie kupimy nie tylko lokalne smakołyki (często widzieć będziemy białe kulki czyli kurut przygotowywany z zsiadłego mleka), owoce czy warzywa, ale też dywany, rękodzieło, pamiątki czy figurki. Ogromną popularnością cieszą się też jedwabne szale, które z pewnością będą taką pamiątką, która na długo pozwoli nam zapamiętać podróż do kraju nazywanego Krainą Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy.

Chcesz pospacerować po uzbeckim bazarze? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Vanellus Travel: