Kolumbia – zabytki Cartageny

Cartagena – miasto leżące nad Morzem Karaibskim na północy Kolumbii. To tu znajduje się zabytkowy Klasztor świętego Dominika czy Uniwersytet Cartageny do którego uczęszczał jeden z byłych prezydentów Kolumbii. Ważnym zabytkiem miasta jest Pałac Inkwizycji (obecnie muzeum w którym dowiedzieć się można wiele na temat historii Kolumbii) czy powstały na początku XX wieku budynek Teatro Heredia. Zwiedzając Cartagenę nie można przegapić położonego na wzgórzu San Lazaro fortu Castillo San Felipe de Barajas. Jego budowę rozpoczęto w 1536 roku. Początkowo powstał jako niewielki fort, jednak z powodu licznych najazdów konieczne było jego rozbudowanie.

Kolumbijska Cartagena – Perła Karaibów

Wizyta w Cartagenie jest nieodłącznym elementem każdej wyprawy do Kolumbii. To znajdujące się na północy kraju miasto założono najprawdopodobniej w 1532 roku, a założycielem był hiszpański szlachcic Pedro de Heredia. Nie bez powodu Cartagena określana jest mianem „Perły Karaibów”, gdyż miasto to zachwyca wieloma wartymi uwagi zabytkami.

Najsłynniejszym zabytkiem Cartageny jest fort Castillo San Felipe de Barajas. Warto zobaczyć też znajdujący się tutaj Pałac Inkwizycji (obecnie jest to muzeum), wieżę zegarową czy zabytkowy Klasztor świętego Dominika. Atutem Cartageny jest też jej położenie – znajduje się ona nad Morzem Karaibskim, co sprawia, że odnajdą się tutaj też wielbiciele odpoczynku. Ci ostatni powinni odwiedzić wioskę (dzielnicę) rybacką La Boquilla, gdzie na odwiedzających czeka błękitna woda, piasek i rajski spokój. Znajduje się ona niedaleko centrum, a aby do niej dotrzeć należy przepłynąć przez las namorzynowy (np. kajakiem). To wszystko razem wzięte sprawia, że zwiedzając Kolumbię musisz choć na chwilę zatrzymać się w Cartagenie.

Chcesz zwiedzić Kolumbię? Zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Dlaczego kolumbijska kawa uważana jest za jedną z najlepszych na świecie?

Kolumbia to jeden z krajów Ameryki Południowej. Gdy pomyślimy o tym kraju przed oczami widzimy kolorowe miasta i miasteczka oraz miejsca zachwycające lokalną fauną i florą. Kolumbia kojarzy się też ze szmaragdami oraz kawą, która przez wielu uważana jest za najlepszą na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim z powodu panujących w Kolumbii warunków klimatycznych (między innymi są to odpowiednia temperatura, nasłonecznienie, gleby czy opady). Proces produkcji kawy w Kolumbii zależy od rodzaju kakaowca – techniki i metody stosowane w tym procesie są różne, jednak niezależnie od metody producenci wkładają całe swoje serce w swoją pracę. To ważne, gdyż ich pasja również powoduje, że kawa smakuje wyśmienicie. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie kolumbijskie kawy smakują tam samo, dlatego warto spróbować różnych rodzajów, co pozwoli nam znaleźć nasz ulubiony smak.

Chcesz zwiedzić Kolumbię? Zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Te kolumbijskie miasta i miasteczka naprawdę warto odwiedzić

Kolumbia to jeden z krajów Ameryki Południowej. To państwo przepięknie położone nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim, które zachwyca różnorodnością, egzotycznym klimatem i wartymi uwagi miejscami. Kolumbijskich miast i miasteczek jest mnóstwo. Które warto z nich odwiedzić, aby móc poznać prawdziwą Kolumbię? Większość podróży do Kolumbii rozpoczyna się od wizyty w stolicy czyli w Bogocie. Znajduje się tutaj wiele wartych uwagi muzeów oraz zabytkowych budowli. Podróżując po Kolumbii warto zatrzymać się też w Medellin (jest to drugie co do wielkości kolumbijskie miasto) oraz Santa Marta. Na uwagę zasługuje też miasteczko Salento, które upodobały sobie… kolibry. W planie podróży nie może zabraknąć też Cartageny.

Chcesz zwiedzić Kolumbię? Zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel: