Ten gruziński region warto odwiedzić

Gruzja zachwyca pod wieloma względami. To tu spróbujesz aromatycznej kuchni, to tu doświadczysz szczerej gościnności i to tu zwiedzisz miasta pełne zabytków. To tu podziwiać też będziesz zapierające dech w piersiach widoki. Regionem, który z bajkowych scenerii słynie jest Swanetia. Niezależnie od pory roku w tym miejscu z pewnością zapomnisz o otaczającej, szarej codzienności.

Swanetia leży w północnej części kraju. Ten wysokogórski region dzieli się na dwie części: Swanetię Górną i Swanetię Dolną. Stolicą regionu jest miasto Mestia, które zachwyca charakterystycznymi wieżami obronnymi (wieże te uważane są za znak rozpoznawczy Swanetii). Perełką Swanetii jest też malownicza wioska Uszguli. Leży ona nad rzeką Enguri u stóp jednego z najwyższych szczytów w Gruzji – szczytu Szchara. Spokój tego miejsca na długo nie da o sobie zapomnieć.

Smaki i smaczki Gruzji

Każdy, kto uwielbia doskonałą, zróżnicowaną kuchnię i aromatyczne wino powinien wybrać się w podróż do Gruzji. Gwarantujemy, że potrawy spróbowane w tym kraju zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wybrednego smakosza.

Gruzińskie smaki poznamy między innymi podczas supr czyli biesiad, uroczystości. Na stołach zagoszczą wtedy tradycyjne gruzińskie przysmaki: chaczapuri (placek z serem w środku), placek kubdari z aromatycznymi kawałkami mięsa w środku czy chinkali czyli fikuśne pierożki. Jada się wtedy również szaszłyki, potrawy z bakłażanem czy lobiani. Oczywiście nie zabraknie też wina czy chachy – gruzińskiego bimbru, bo to właśnie z tych trunków słynie Gruzja.

Chcesz spróbować najsłynniejszych gruzińskich przysmaków? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: