Tego dania musisz spróbować w Maroko

Lubimy odkrywać kraj poprzez pryzmat jego smaków i uważamy, że niemożliwe jest poznanie państwa od podszewki bez możliwości spróbowania jego tradycyjnych specjałów. W związku z tym, w trakcie każdej z naszych podróży staramy się jak najczęściej próbować tych przysmaków, które są typowe dla odwiedzonego kraju. Nie inaczej jest w trakcie podróży do Maroko.

Potrawą, której musisz spróbować w trakcie wizyty w Maroko jest tajine (tadżin, tażin lub tagine). Jest to tradycyjne danie przygotowywane w charakterystycznym naczyniu o tej samej nazwie. Sposób jego przyrządzenia oraz składniki mogą różnić się w zależności od tego, w której części Maroko go próbujemy. Tajine najczęściej przyrządzane jest z mięsa lub ryb oraz warzyw (wersja wegetariańska również jest często spotykana). Dodatkami są kasza, ryż lub ziemniaki. Całość jest bardzo wolno gotowana i odpowiednio przyprawiona. Palce lizać! W wyrazistym smaku i aromacie tego dania można się zakochać!

Chcesz spróbować marokańskich specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel: