Zachwycający Kirgistan – doliny, jeziora, górskie krajobrazy

Kirgistan to jeden z najbardziej malowniczych krajów Azji Centralnej. Nie bez powodu nazywany Szwajcarią Azji, bo znaczną część jego powierzchni zajmują monumentalne góry. Do tego wspaniałe, malownicze wąwozy i doliny usłane kwiatami oraz jeziora w których odbijają się (często ośnieżone) szczyty. Wszystko to sprawia, że podróżując po tym kraju poczujemy niesamowitą bliskość z naturą, która będzie jakby na wyciągnięcie naszej ręki. Nic więc dziwnego, że miłośnicy przyrody znajdują ukojenie właśnie w tym kraju, który nie tylko zachwyca scenerią, ale i słynie z serdecznych mieszkańców – Kirgizów, którzy chętnie pomogą, gdy zatęsknimy za obcowaniem z drugim człowiekiem. Są serdeczni, uśmiechnięci, często wyznają tradycyjne zasady, ale jednocześnie są bardzo otwarci i służą radą każdemu, kto tego potrzebuje. Ich kolejną niezwykłą cechą jest to, że zawsze się podzielą, choćby sami mieli niewiele.

 

Takich przyjaciół warto mieć, bo każda podróż jest przecież wyjątkowa nie tylko ze względu na swoje walory architektoniczne i przyrodnicze, ale i (przede wszystkim) z powodu ludzi, których mamy okazję poznać zwiedzając świat.

Chcesz przeżyć podróż podczas której natura będzie na wyciągnięcie Twojej ręki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Kirgistanu biura podróży Vanellus Travel: