Trinidad, Cienfuegos i Havana – kubańskie miasta „perełki”

Podróż po rajskiej Kubie warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli Hawanie. Już tam możemy zasmakować lokalnego klimatu, poczuć kubańską atmosferę, podejrzeć kolonialne zabytki i pojeździć starymi amerykańskimi samochodami z lat 60.Warto pospacerować tam krętymi uliczkami starego miasta, odwiedzić targowisko San Jose i udać się do Muzeum Rumu. Kolejnym wspaniałym miastem jest nazywane „Perłą Południa” Cienfuegos, gdzie warto zobaczyć Pallacio de Valle – jeden z najbardziej charakterystycznych budynków, zbudowany przez budowniczych z różnych części świata na zlecenie jednego z najbogatszych Kubańczyków.

No i oczywiście Trinidad – miasto, które słynie ze znajdującej się nieopodal Doliny Cukrowni. W każdym z tych miast podziwiać można perełki architektoniczne, spróbować kubańskiej kuchni, zatańczyć w rytm kubańskiej muzyki oraz poznać serdecznych i gościnnych Kubańczyków, którzy z uśmiechem witają przyjezdnych.

Chcesz zwiedzić urocze kubańskie miasteczka? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel: