Te 3 miejsca musisz odwiedzić w trakcie podróży do Libanu

Podróż do Libanu jest marzeniem niejednego podróżnika. To kraj w którym mieszają się różne kultury i tradycje, gdzie znajdziesz niezliczone ilości zabytków i gdzie zobaczysz jak przeszłość miesza się z teraźniejszością. Co warto zobaczyć w Libanie? Jakich punktów nie może zabraknąć w planie podróży do tego kraju? Oto 3 propozycje.

Stolicą Libanu jest Bejrut, który jednocześnie jest największym miastem kraju. To tu znajduje się słynny Błękitny Meczet będący największym meczetem całego Libanu. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe, by dowiedzieć się więcej o kraju w którym jesteśmy. Na uwagę zasługuje też przepiękny Pałac Grand Serail będący obecnie siedzibą premiera kraju. Nie można przegapić też wizyty w jednym z najbardziej znanych punktów miasta czyli Raouche Rock (lub też Pigeon Rock).

Zwiedzanie Bejrutu to tylko początek. Miejscem, które musi znaleźć się w planie podróży do Libanu jest też Baalbek. Miasto to leży w północno-wschodniej części kraju w dolinie rzeki Bekaa. Podziwiać tu można zabytkowe budowle z różnych okresów, cechujące się różnorodnością i bogactwem form architektonicznych. Są to na przykład Wielka Świątynia, Mała Świątynia, Okrągła Świątynia czy Wielki Meczet.

Warto odwiedzić też Byblos – kolebkę starożytnych cywilizacji i miejsce narodzin współczesnego alfabetu.

Marzysz o wyprawie innej niż wszystkie? Sprawdź nasze podróże do Libanu: